Lody naturalne – czy faktycznie takie są dostępne?

Dzisiaj wiele mówi się o naturalnych produktach spożywczych – każdy z nas pragnie żyć bardziej eko i bliżej natury. Moda na zdrową żywność dotarła również do Polski. Obecnie jednym z najmodniejszych produktów spożywczych są lody – każdy z nas lubi ich smak, a dodatkowo mogą okazać się wybawieniem w ciągu upalnego dnia. Czy jednak wiemy, co jemy? Ile prawdy jest w naturalnych lodach rzemieślniczych?

Biznes na lodach – jak rozpoznać dobre lody?

Współcześnie mało, gdzie możemy znaleźć naturalne, dobre jakościowo lody – mówi jeden z administratorów marki savpol.pl. Najczęściej lodziarnie, które przedstawiają się jako rzemieślnicze, z prawdziwymi lodami mają niewiele wspólnego. Wiele winy ponoszą sami producenci, gdyż technologia poszła tak zaskakująco do przodu, że możemy stworzyć lody o najdziwniejszych smakach. Niestety, w zdecydowanej większości lody te tworzone są z gotowych past smakowych, które wystarczy rozcieńczyć z odpowiednimi produktami. Takie lody to czysty zysk! Ze zdrowiem i domowym smakiem nie mają one wiele wspólnego.
Jak rozpoznać dobre jakościowo lody? Przede wszystkim podstawą prawdziwych lodów jest mleko – bez niego nie ma możliwości stworzenia dobrej jakości produktu. Poza nim w lodach znajdziemy także śmietanę, żółtka oraz świeże owoce. Naturalne lody, tworzone z wysokiej jakości produktów poznamy po wadze. Lody przemysłowe, tworzone z chemicznych zamienników są sztucznie pompowane powietrzem, przez co również bardzo lekkie. Typowym, chemicznym produktem są również lody włoskie (tj. z maszyny) – to po prostu wymieszana woda i proszek.

Lody domowe – jak je zrobić?

Najprostszym sposobem na to, aby mieć pewność, że nasze lody są pełnowartościowe to… wykonanie ich samodzielnie! W sieci znajdziemy mnóstwo przepisów na pełnowartościowe produkty, których przygotowanie zajmie nam dosłownie kilkanaście minut.

Wejdź na stronę http://savpol.pl i zapoznaj się z ofertą firmy Savpol – hurtowni oferującej wyposażenie dla gastronomii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *