Studnie głębinowe: garść faktów

Pionowe ujęcie wód podziemnych o charakterze sztucznego otworu, który sięga aż do poziomu wodonośnego to nic innego jak studia głębinowa. Studnie głębinowe pozwalają na pobór wody dzięki kołowrotowi bądź pompie głębinowej. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej wygodna i nie wymaga nakładów siły od osoby, która chce skorzystać z wody.

Niewątpliwym plusem studni głębinowych jest to, że pochodząca z nich woda jest zdecydowanie mniej zanieczyszczona. Wszystko dlatego, że między warstwą wodonośną a powierzchnią gruntu znajduje się szereg warstw, które nie są przepuszczalne. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że woda, którą będziemy pić jest naprawdę czysta, lepiej postawić na studnie głębinowe, a nie studnie kopane.

Studnie głębinowe mają szereg zalet. Jak już wspomnieliśmy, gwarantują wodę naprawdę wysokiej jakości. Pozwalają również uniezależnić się od sieci wodociągowej. W przypadku studni głębinowej nie musimy martwić się na przykład spadkiem ciśnienia. Jeśli podłączenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe, studia głębinowa jest najlepszym rozwiązaniem, które zapewni nam dostęp do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *