Jak wygląda w praktyce budowa studni głębinowej
Ciekawe

Jak wygląda w praktyce budowa studni głębinowej

Niemal każde opracowanie poświęcone studni głębinowej rozpoczyna się od podkreślenia tego, że jej zalety nie są gwarantowane bez względu na okoliczności.

Jeśli chcemy się nimi cieszyć, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby budowa studni głębinowej przebiegała we właściwy sposób. Czas więc przeanalizować przebieg tego procesu.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed pracowniami ekipy budowlanej, jest ustalenie miejsca, w którym studnia ma zostać wykonana. Pierwszy odwiert ma na celu umiejscowienie w ziemi stalowej rury osłonowej i odcięcie wód gruntowych. Kolejnym krokiem jest dostanie się do warstwy wodonośnej na poziomie gwarantującym studni odpowiednią wydajność. To właśnie ten etap generuje największe koszty, bo osiągnięcie tak zdefiniowanego celu często wymaga od nas sięgnięcia po dość zaawansowane narzędzia pracy. Gdy odwiert jest już wykonany, konieczne jest zabudowanie go. W tym celu zwykle korzysta się ze studziennych rur PCV posiadających odpowiednie atesty. Przestrzeń pomiędzy ścianą odwiertu i filtrami jest wypełniana materiałem uszczelniającym.

Jeżeli jesteście zainteresowani budową studni głębinowej zapraszamy do kontaktu z firmą Drillpol – www.drillpol.com.