Zaciskarka kablowa
Ciekawe

Zaciskarka kablowa

Zaciskarka kablowa określana jest również jako praska. Obecnie uważa się, że jest to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, jakimi musi dysponować każdy elektryk. W związku z tym stanowią obowiązkowy element wyposażenia, bez którego praca elektryka jest po prostu niemożliwa.

Dostępne obecnie w sprzedaży zaciskarki kablowe charakteryzują się najwyższą jakością. Wybierać można między tymi takich producentów, jak ERGOM, MULTIPROJECT oraz GTV. Dostępne są różnego rodzaju praski kablowe, których zastosowanie jest różne. Producenci oferują praski ręczne, elektryczne, a także hydrauliczne. Przeznaczone są do zaciskania końcówek zarówno kabli, jak i przewodów. Praski ręczne są najprostsze. Ich działanie oparte jest na sile ludzkich rąk. Sprawdzają się w przypadku kabli cienkich. Jeśli kable są grubsze, musimy sięgnąć po zaciskarki elektryczne bądź hydrauliczne, które zapewniają większą precyzję i siłę.

Zaciskarka kablowa to sprzęt, który powinien posiadać każdy elektryk, aby pracować sprawnie, skutecznie i bez niepotrzebnych problemów.