Jakie choroby endokrynologiczne utrudniają zajście w ciążę?
Zdrowie i uroda

Jakie choroby endokrynologiczne utrudniają zajście w ciążę?

Coraz częściej zwraca się uwagę na to, że hormony wydzielane przez gruczoły w naszym organizmie mają wpływ również na płodność. To właśnie dlatego osoby, które starają się o dziecko, przywiązują tak dużą wagę do wizyt nie tylko u ginekologa, ale i u endokrynologa.

Warto zastanowić się więc nad tym, które schorzenia utrudniające wydanie na świat potomka endokrynolog Wrocław diagnozuje najczęściej.

Lista schorzeń o podłożu endokrynologicznym wpływających na płodność jest dość długa. Jednym z najczęściej diagnozowanych pozostaje przy tym zespół policystycznych jajników powiązany z nadmierną ilością wydzielanych przez kobiecy organizm męskich hormonów. Poważnym problemem mogą okazać się jednak również gruczolaki przysadki mózgowej objawiające się zaburzeniami w wydzielaniu prolaktyny, a także niedoczynność tarczycy. Ta ostatnia choroba często występuje w połączeniu z zespołem policystycznych jajników. Przyczynia się do zwiększenia liczby cykli bez owulacji, co w naturalny sposób zmniejsza szansę na zapłodnienie.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na medfemina.pl.