Labioplastyka
Zdrowie i uroda

Labioplastyka

Wielkość i kształt warg sromowych mają ogromne znaczenie nie tylko pod względem estetycznym, ale również zdrowotnym. Niesymetryczność albo zbyt duży rozmiar warg sromowych może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości związanych z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak noszenie bielizny, a nawet siadania na krześle. Co więcej ma bardzo negatywny wpływ na czynności seksualne czy aktywność fizyczną.

Co powoduje problemy z wielkością warg sromowych?

Problemy z wielkością warg sromowych przede wszystkim uwarunkowane są genetycznie, ale także powodem mogą być uszkodzenia, które powstają podczas porodów, na które niestety nie mamy większego wpływu. Deformacja warg sromowych może być również wynikiem starzenia się tych okolic intymnych.

Na czym polega Labioplastyka?

Plastyka warg sromowych polega na modelowaniu oraz ich zmniejszeniu. Metoda, jaka jest stosowana w tym przypadku to cięcie chirurgiczne lub zastosowanie lasera po wcześniejszym znieczuleniu. Znieczulenie odbywa się na obszarze zabiegowym, dzięki czemu nadmiar tkanki może być bezproblemowo obcinany zarówno przy użyciu lasera jak i skalpela chirurgicznego. Od rodzaju oraz wielkości warg sromowych zależy jaka metoda będzie zastosowana. Labioplastyka laserowa ma mniejszą inwazyjność oraz szybszy przebieg wykonania zabiegu. Co najważniejsze przy zastosowaniu metody laserowej dochodzi do koagulacji tkanki, w związku z czym utrata krwi jest zminimalizowana.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medfemina we Wrocławiu oferuje szeroki zakres diagnostyki oraz leczenia z dziedziny ginekologii, położnictwa oraz chirurgii. Mocną stroną szpitala jest ginekologia estetyczna, która w dużym stopniu przyczynia się do podniesienia komfortu psychicznego oraz fizycznego pacjentki. Zapraszamy na konsultacje do Szpitala Medfemina.