Badania psychotechniczne kierowców

Zgodnie z obowiązującym prawem każdy, kto chce uzyskać prawo jazdy kategorii wyższych niż B zobowiązany jest do poddania się badaniom prowadzonym przez psychologa. Psychotesty dla kierowców wykonywane są w specjalistycznych pracowniach. Przeprowadzane są z zachowaniem odpowiednich warunków.

Psychotesty dla kierowców to zarówno testy papierowe, jak i testy aparaturowe. Każdy kierowca musi zmierzyć się z jednymi i drugimi. Nie należy się ich jednak obawiać. Psycholog prowadzący badanie bardzo dokładnie wyjaśni, na czym polegają kolejne próby. W razie wątpliwości wyjaśnienia powtórzy.

Obecnie nowością są psychotesty komputerowe, które stosowane są jednak jeszcze dość rzadko. Ich plusem jest to, że wszystkie próby wykonuje się przy ekranie komputera.

Psychotesty dla kierowców wykonują nie tylko kandydaci na kierowców wyższych kategorii, ale również ci, którzy są instruktorami nauki jazdy, egzaminatorami, kierowcami pojazdów uprzywilejowanych. Zadaniem testów jest wykluczenie przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i wykonywania pracy na określonym stanowisku związanym z kierowaniem autem.

Gdzie udać się na psychotesty?

Serdecznie zapraszamy do AutomobilKlubu Polski w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *