Jak przebiega badanie USG tarczycy?
Zdrowie i uroda

Jak przebiega badanie USG tarczycy?

Badanie ultrasonograficzne tarczycy uznawane jest za kluczowe badanie obrazowe zlecane wszystkim tym osobom, u których podejrzewa się nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem gruczołu tarczowego. W czasie jego trwania można ocenić wielkość gruczołu, dla lekarza ważny jest jednak również jego kształt, położenie, a także ocena morfologiczna. Ważnym elementem badania jest też ocena węzłów chłonnych znajdujących się w okolicy.

Sam przebieg badania USG tarczycy Wrocław nie jest skomplikowany. Lekarz ogranicza się więc do posmarowania szyi pacjenta specjalnym żelem, dzięki któremu znacząco poprawia się jakość uzyskanego obrazu. Oczywiście, samo nakładanie żelu może wywoływać poczucie dyskomfortu choćby dlatego, że ma niższą temperaturę niż ludzka skóra. Jest to jednak jedyna niedogodność, z jaką należy się liczyć. Badanie jest nieinwazyjne, a tym samym może być powtarzane tak często, jak często jest to konieczne. Pacjent nie musi też w żaden sposób przygotowywać się do niego. Często wykonuje się je już podczas pierwszej wizyty u endokrynologa.

Centrum Zdrowia Medfemina

Prywatny szpital ginekologiczno – położniczy Medfemina zaprasza do skorzystania z usług. Profesjonalny zespół lekarzy i  najnowszej generacji sprzęt zapewnia opiekę na najwyższym poziomie. Sprawdźcie ofertę – medfemina.pl.