Na czym polega korekta pochwy?
Zdrowie i uroda

Na czym polega korekta pochwy?

Korekta pochwy jest jednym z ważniejszych zabiegów związanych z szeroko rozumianą ginekologią estetyczną. Nie jest to zabieg nieinwazyjny, z roku na rok poddaje mu się jednak coraz więcej kobiet. Przeważnie wiąże się z koniecznością wykonania nacięcia na tylnej lub przedniej ścianie pochwy po to, aby wyciąć zbędną tkankę, która nagromadziła się przez lata.

Zszycie rany sprawia, że wejście do pochwy zyskuje kształt oczekiwany przez osobę poddającą się zabiegowi. Co przy tym warte podkreślenia, korekta pochwy nie musi dotyczyć jedynie śluzówki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, poddawana jest jej również mięśniówka pochwy. Już po wykonaniu plastyki pochwy, często wykonuje się też plastykę krocza.

Operacja plastyczna jest wykonywana przede wszystkim przez te osoby, którym zależy na zwężeniu pochwy. Nie można przy tym zapominać, że jej przeprowadzenie nie przyczynia się wyłącznie do poprawy jakości życia seksualnego. Nie mniej ważne jest to, że zwężenie pochwy przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia infekcji płciowych.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.