Trądzik zaskórnikowy – jak powstaje i jak się go pozbyć?
Zdrowie i uroda

Trądzik zaskórnikowy – jak powstaje i jak się go pozbyć?

Trądzik zaskórnikowy bywa ogromnym wyzwaniem, które wymaga odpowiedniego podejścia. W dzisiejszych czasach z zaskórnikami zmaga się naprawdę wiele osób, także tych, które okres dojrzewania mają już dawno za sobą. Trądzik zaskórnikowy jest niezapalną i łagodną odmianą trądziku. Zmiany te dotyczą zazwyczaj okolicy twarzy i obejmują nos, czoło oraz brodę. Niekiedy mogą pojawiać się na dekolcie czy na plecach. Przybierają one postać zaskórników otwartych lub zamkniętych. Zmiany te łatwo odróżnić przede wszystkim na podstawie koloru.

Rodzaje zaskórników

  • Zaskórniki otwarte – najczęściej przyjmują kolor ciemnobrązowy. Ujścia gruczołów mieszków łojowych wypełnione są utlenioną keratyną.
  • Zaskórniki zamknięte, które są koloru białego. W przeciwieństwie do zaskórników otwartych, ujścia mieszków gruczołów łojowych są niewidoczne.

Aby zminimalizować widoczność zaskórników należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Oczywiście przed wyborem odpowiednich produktów warto zasięgnąć porady specjalisty. Najważniejsze w pielęgnacji cery pokrytej wągrami jest dokładne oczyszczanie skóry. Bardzo dobrym sposobem również na dbanie o taką cerę będą regularne wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Oferta gabinetu Medilaser

Gabinet Medilaser we Wrocławiu specjalizuje się w laseroterapii oraz medycynie estetycznej. Oferuje on innowacyjny zabieg Ellipse, który skutecznie walczy z wszelkimi problemami skórnymi. Jest to zabieg bezbolesny, a efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą – usuwanie trądziku we Wrocławiu.