Czy rozmiar lampy wiszącej ma znaczenie?
Dom i ogród

Czy rozmiar lampy wiszącej ma znaczenie?

Czy kupując lampę wiszącą powinniśmy poświęcać sporo uwagi jej rozmiarowi, czy też możemy wyjść z założenia, że nie jest on tak ważny, jak choćby wysokość jej umiejscowienia nad ziemią? Osoby zawodowo doradzające klientom zainteresowanym atrakcyjnym wyposażeniem wnętrza uważają zazwyczaj, że nie jest to kwestia, która mogłaby być przez nas lekceważona.

Jeśli lampa wisząca jest duża i masywna, trudno odwrócić od niej wzrok. Musimy jednak pamiętać, że umieszczenie jej w niewielkim pomieszczeniu może być ryzykownym przedsięwzięciem. Lampa taka jest w stanie zdominować niewielki salon. Jeśli taki był nasz cel, nie mamy powodów do narzekania. Jeśli jednak mamy już kilka innych elementów wyposażenia wnętrza, które podkreślają wyjątkowość tego pomieszczenia, zbyt duża lampa wisząca może wprowadzić niepotrzebny chaos. Duża lampa wydaje się więc atrakcyjna przede wszystkim w większych przestrzeniach, gdzie może stanowić centralne oświetlenie. W mniejszych lepiej postawić na lampę mniej strojną i mniej masywną.

Duży wybór oświetlenia do wielu wnętrz znaleźć można w ofercie salonu DessiHome. Sprawdźcie ofertę – lampy wiszące Katowice.